Barvičky

24. října 2006 v 13:34 | wholy |  sraz článků
Růžová - dává sílu a podporuje chuť k jídlu
Růžová má na naši psychiku extrémně italizační účinek, proto bychom touto barvou měli zacházet opatrně! Zdraví: Ozařování světlem růžové barvy stabilizuje příliš nízký krevní tlak, aktivuje srdce, krevní oběh a ledviny.těhotenství má tato barva (například nošená jako tričko) chránit nenarozené dítě před škodlivými vlivy okolí. Jste-li pesimistická, měla byste si do interiéru pořídit nějaký růžový doplněk. Krása: Kdo si musí neustále hlídat postavu, aby nepřibral, nebo dokonce potřebuje zhubnout, ten by se měl rozhodně vzdát růžových ubrousků, ubrusů nebo prostírání. Růžová barva totiž výrazně zvyšuje chuť do jídla, dokonce vyvolává touhu jíst, i když je člověk sytý!
Žlutá -zahání nervozitu a uvolňuje duševní blokády.
Barva slunce probouzí životního ducha, zbavuje nás strachu a pomáhá při zlepšování paměti. Tip: Proti odpolednímu útlumu pijte svou kávu nebo čaj vždy ze zářivé žlutého hrníčku! Nervozita zaručeně ustoupí, když se budete dívat na žlutou kytici nebo stěnu. V obývacím pokoji žlutá barva podporuje komunikaci,dětském pokojí zase zvyšuje ochotu učit se.
Fialová - zlepšuje koncentraci a výrazně zvyšuje účinky půstu Fialová je barvou inspirace, geniality, silné vůle! Tělo: Tato barva se používá především k čištění organismu. Pití z fialového šálku podporuje pročištění. Ozařování fialovým světlem působí proti nečisté pleti (akné). A oblečení v této barvě posiluje obranyschopnost, uvolňuje svaly. Duše: Proti kreativnímu útlumu pomáhá sledování fialových předmětů! Fialová podporuje koncentraci a také pomáhá snáze dojít k rozhodnutí.
Tyrkysová - podporuje kreativitu a postará se o ochlazení ve vašem bytě
Svěží barva prospívá kreativitě, rozjasňuje myšlenky, podporuje dobrá rozhodnutí a dokonce i plaché lidi vyláká z ulity jejich rezervovanosti. Tip: Svou domácí pracovnu vymalujte tyrkysovou barvou. V práci si zase pověste na stěnu plakát v tomto tónu. Pomůže vám zbavit se duševního vyčerpání a výrazně podpoří bohatost vašich nápadů! Mimochodem, v horkých klimatických zónách se tyrkysová často používá na vnitřní dekorace, protože ovlivňuje vnímání chladu a místnosti s touto barvou působí výrazně studeněji. Zdraví: Kdo trpí bolestmi hlavy, měl by ležet na tyrkysovém polštáři. Ten se postará o brzké zlepšení!
Zelená - harmonizuje a posiluje obranyschopnost
Máte ve svém zorném poli alespoň trochu zeleně? Pokud ne, měla byste si dopřát malou přestávku na letní louce! Tato sytá barva zklidňuje nervy a přináší naší psychice okamžité uvolnění. Zdraví: Zelená je považována za nejdůležitější léčivou barvu. Zelený obraz práci například pomáhá proti přetíženým očím (v důsledku dlouhé práce na počítači), zelené tričko zase odstraní bušení srdce. Tato barva může dále mírnit záněty, např. tím, že si při bolení v krku lehnete na zelený polštář, nebo na obklad použijete zelený šátek! Výživa: Salát, brokolice, hrášek, fazolky a další zelené pochoutky by se měly co nejčastěji objevovat na vašem jídelníčku. Zelené barvivo chlorofyl, které tyto potraviny obsahují, je potřebné pro výstavbu krevního barviva hemoglobinu a posiluje obranyschopnost proti infekcím! Krása: Na kůži podporuje zelená barva regeneraci buněk. Skvělá: vlastnoručně připravená pleťová maska z čerstvých salátových okurek oživí okamžitě vaši pleť!
Červená - dodává energii a ohřívá nohy
Červené rty by měl člověk líbat… Protože barva lásky a ohně představuje vitalitu, úspěch a také optimismus! Účinek: Červená velmi silně aktivuje látkovou výměnu a krevní oběh, podporuje vylučování power-hormonu adrenalinu a zrychluje pulz. Oblečení této barvy noste, když se cítíte celkově unaveni a ochablí! Tip: Červená ohřívá. Proti studeným nohám pomáhají ohnivě červené ponožky, červené tričko může dokonce zmírnit bolesti zad z napjatých svalů! Výživa: Rajčata, červená paprika a další červená zelenina a ovoce dodávají vašemu tělu hodnotné rostlinné látky, které zachycují nebezpečné volné radikály (proti rakovině) a zlepšují oběh krve v ;organismu (proti infarktu a mozkové mrtvici).
Oranžová - zvedá náladu a pomáhá odbourávat křeče
Špatně naladěná? Oranžová (např. nošená jako sluneční brýle) vám ji okamžitě zvedne! Tato barva vás učiní vroucnějšími, zvyšuje optimismus, má silné aktivní účinky. Zdraví: Žaludeční problémy, křeče a nadýmání ustoupí, když budete nosit oranžové tričko nebo si přiložíte oranžovou ohřívací láhev. Výživa: Flakony a karotenoidy (barviva, kromě jiného v mrkvi) povzbuzují krevní oběh a podporují trávení.
Modrá - odbourává stres a zeštíhluje
Proč si někdy neuděláte modrou hodinku? Už samotný pohled na azurově modré nebe nebo na moře osvěžuje mysl a v okamžiku uvolňuje! Zdraví: Intenzivní modrá mírní bolesti, zklidňuje, ochlazuje. Proto například ložní prádlo této barvy působí proti poruchám spánku, horečce a návalům horka (při menopauze). Tip při bolení v krku: Noste šálu modré barvy! Štíhlost: Kdo by chtěl zhubnout, ten si může do chladničky našroubovat modrou žárovku nebo může jíst z ;modrých talířů. Modrá odbourává stres, chrání před nekontrolovanými záchvaty hladu a také snižuje vaši chuť k jídlu!
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.